Jak co roku, tak i tym razem, uczniowie naszej szkoły, wraz z opiekunami, jednocząc się z osobami zarażonymi, zaangażowali się w działania dot. profilaktyki HIV/AIDS. Chcąc zwrócić uwagę młodzieży na konieczność przeciwdziałania uzależnieniom, przygotowaliśmy inscenizację pt.: „ Cena wolności”. Główny bohater nie myśląc o tym, jak wielką cenę przyjdzie mu zapłacić za chwilę zapomnienia, podejmuje działania ryzykowne, tracąc to, co w życiu najcenniejsze- rodzinę, prawdziwych przyjaciół. Poprzez wymowny taniec, walkę nałogów, młodzi aktorzy ukazali, jak trudne jest wyjście z uzależnienia, w które jakże łatwo jest „wpaść”, lecz wyjść…? Nasz bohater podejmuje taką walkę, decydując się na leczenie, wierzy, że uda mu się wyjść z nałogu.
Renata Ruć, Alicja Czubaty- Zasada.


Czy wiesz, że : „Wiedza ratuje życie…”


Konkurs wiedzowy o HIV/AIDS w tym roku odbył się już po raz piętnasty. Zawsze poprzedzany jest zajęciami edukacyjnymi poświęconymi tej tematyce. W ostatnim tygodniu przed finałem chętni uczniowie rozwiązywali test. Z pośród 53 uczestników do półfinału zakwalifikowało się sześciu. Zwycięzcą konkursu został Daniel Skulski. Drugie miejsce zdobył Marcin Chłopot, zaś trzecie Krzysztof Andrzejewski.
Małgorzata Kierzek, Wojciech Kierzek

LAUREACI KONKURSU LITERACKIEGO POD NAZWĄ
„MOJE ŻYCIE BEZ UZALEŻNIEŃ”:
1. Cichowski Kacper- I miejsce
2. Gwiaździński Tomasz - II miejsce
3. Wierzbicki Mateusz - III miejsce
4. Wyróżnienie – Szerling Alan – książka
Organizatorki konkursu : R. Ruć, K. Królak

LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO
„ŻYJ BEZPIECZNIE - UNIKAJ ZAGROŻEŃ":
1. Uczniowie klasy : I B - I miejsce
2. Uczniowie klasy: I A - II miejsce
3. III miejsce - klasa VI B / klasa III A

Organizator: I. Borchardt
Powyższe zadania zrealizowano w ramach programu „Masz wybór- wybierz zdrowie” dofinansowanego przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Debrznie. Dzięki wsparciu finansowemu Komisji tegoroczne obchody Światowego Dnia AIDS w naszej placówce miały niecodzienny i odświętny charakter. Laureaci konkursów otrzymali cenne nagrody, a aktorzy wzbogacili się o nowe kostiumy i rekwizyty Mamy nadzieję, że nasi podopieczni wzbogacili swoją wiedze, a w przyszłości będą starali się dokonywać jedynie słusznych wyborów.
Renata Pisuk

Back to top