W dniach 10-11 marca 2017r. w gościnnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Debrznie odbyły się warsztaty teatralne dla trzydziestoosobowej grupy nauczycieli, wychowawców, instruktorów i animatorów. Pierwszy dzień zajęć stanowiło seminarium, podczas którego prowadząca pani dr Lucyna Maksymowicz omówiła zagadnienia dotyczące wykorzystania dramy w procesie edukacji. Uczestnicy zajęć poznali istotę dramy, jej podstawowe techniki ("bycie w roli", rozmowa, wywiad, etiuda pantomimiczna, stop-klatka) oraz rolę animatora zajęć teatralno-dramowych w kierowaniu pracą grupy. Proste ćwiczenia praktyczne pozwoliły uczestnikom zajęć przygotować się na kolejny dzień, podczas którego nie było już tak łatwo !!!!
Podczas sobotnich zajęć praktycznych prowadzonych przez p. Mirosława Glinieckiego ich uczestnicy uczyli się wyrażania emocji za pomocą gestów i mimiki, odgrywali scenki i proste etiudy, dyskutowali o roli instruktora i znaczeniu doboru odpowiedniego repertuaru.
Dzięki cudownej atmosferze, przez kilka godzin mieliśmy możliwość oderwania się od rzeczywistości , poszukiwania inspiracji i motywacji do dalszej pracy z młodzieżą. Udział w zajęciach był cennym doświadczeniem. Mamy nadzieję, że przyniesie wymierne rezultaty w postaci ciekawych zajęć teatralnych zaproponowanych naszym podopiecznym.


R. Pisuk

Back to top