Konkurs słowno-muzyczny organizowany przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii
nr 6 z Warszawy przebiegał w ramach WIE, pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty przy współpracy Młodzieżowego Domu Kultury „Ochota”.
13 maja 2017, w siedzibie MDK „Ochota” odbył się finał konkursu i koncert laureatów.
Do konkursu zgłosiło się 14 placówek z MOS i z MOW z obszaru Polski. Półfinał wyłonił
9 ośrodków (5 duetów i 7 solistów).

Jury w składzie: Filip Krzywiński – prezes fundacji SKIT, muzyk i producent muzyczny, Małgorzata Bartecka – instruktorka tańca hip-hop; Renata Kęsik – nauczyciel sztuki w Gimnazjum nr 64 im. M. Kozłowskiego oceniało walory muzyczne/flow, wartość autorskiego tekstu bez wulgaryzmów, choreografię.

W finale zwyciężyli:

w kategorii: występ indywidualny

I m-ce Tomasz Gwiaździński (MOW Debrzno)

Hasło konkursu, „Życiu należy sprostać” znalazło odzwierciedlenie w mądrych, przejmujących, wręcz niespodziewanych autorskich tekstach utworów wykonywanych przez uczestników konkursu. Podkreśli to w swym podsumowaniu przewodniczący Jury p. Filip Krzywiński, prezes Fundacji SKIT, który na co dzień pracuje młodzieżą zagrożoną niedostosowaniem społecznym. Miejsce, uczestnicy, organizatorzy, pomocnicy sprawili, że potwierdził się kolejny raz wysoki poziom konkursu. To były niesamowite doznania, przeżycia dla młodych ludzi, którzy znaleźli sposób na wyrażenie siebie i niejednokrotnie spełnienie swoich marzeń. W przerwie uczestnicy wypowiadali się na formie graffiti na płótnie rozpiętym na murze, a także wystąpiły zespoły tańczące w stylu hip-hopowym z MDK „Ochota”

View the embedded image gallery online at:
http://mowdebrzno.pl/index.php/249-hip-hop#sigFreeId8c21fbce13

Tomasz Kłodziński

Back to top