KOŁO WĘDROWNIK

KOŁO WĘDKARSKIE

KOŁO FOTOGRAFICZNE

SKB

KOŁO TEATRALNE

Za nami drugi bardzo ekscytujący piątek, podczas którego15 maja 2020r. działo się wiele!!!

Sportową część dnia wypełniły rozgrywki, które zatytułowaliśmy:                     MAJOWY MISTRZ SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM…

W tym dniu, po wcześniejszych eliminacjach, w których ostatecznie wzięło udział 28 uczniów, w wielkim finale zagrało ośmiu najlepszych. Mecze rozgrywane były do trzech wygranych setów. Z turnieju odpadał zawodnik dopiero po dwóch porażkach. Klasyfikacja końcowa okazała się następująca: miejsca od VIII do piątego zajęli: Adam z klasy II br., Mateusz- kl. VIIIb, Piotr z kl. Ia br. Mariusz z kl……

Finalistami okazali się Rafał Nawrat (IV miejsce), Łukasz Sochalewski (III miejsce), Dawid Szczodrowski (II miejsce) oraz Dariusz Wędzicki – mistrz szkoły w tenisie stołowym – miejsce I.

Na zakończenie rozegrane zostały dwa mecze, w których sędziowie turnieju zagrali z jego zwycięzcami. I tak pan Wojciech Kierzek zagrał z Dawidem (wynik meczu 2-3), a Mirosław Kisełyczka stoczył zacięty bój z Darkiem. Doświadczenie wzięło górę nad młodością – wynik meczu 3-2.

TARTALETKI I CIASTA Z OWOCAMI W ROLI GŁÓWNEJ

Tym razem zajęcia kulinarne okazały się prawdziwym wyzwaniem, ponieważ postanowiliśmy upiec (dla setki chłopa!!!) pyszne Eko-ciasto włoskie oraz ciasteczka i tartaletki z owocami. Trud przygotowania pachnących wypieków tym razem wzięli na siebie uczniowie klasy VII. Aby nie było im zbyt łatwo musieli, oprócz dziesięciu blach ciasta bakaliowego upiec również coś pysznego dla tych kolegów, którzy niestety, ze względów zdrowotnych, nie mogą spożywać orzechów. Wspólnymi siłami daliśmy radę. Wypieki okazały się łatwe w przygotowaniu i przepyszne. Przy okazji okazało się, że są wśród nas wytrawni cukiernicy.

Szczególne podziękowania za niezmierzoną ilość smakowych doznań kierujemy do Karola z gr. III, Mateusza z gr. VI oraz Michała i Adriana z gr. IX.

W tym dniu nie zabrakło również zajęć o charakterze edukacyjnym i zabawowym.

„Wybrane produkty codziennego użytku groźne dla naszego zdrowia”, to temat dwugodzinnych zajęć, których głównym celem było kształtowanie poczucia odpowiedzialności za otaczające środowisko, uwrażliwienie młodych ludzi na znaczenie czystego środowiska dla ich zdrowia oraz uświadomienie, iż sami mogą przyczynić się do zmniejszania dewastacji przyrody. Wśród zaprezentowanych produktów, losowo wybieranych z „magicznego worka” przez poszczególnych uczniów, znalazły się m.in.: kosmetyki, odświeżacz powietrza, plastikowe opakowania, płyn do naczyń, folia aluminiowa, telefon komórkowy i inne. Uczestnicy dowiedzieli się w jaki sposób i dlaczego dany produkt może mieć negatywny skutek na nasze zdrowie, a także co robić, aby zmniejszyć takie ryzyko. W zajęciach łącznie wzięło 39 uczniów, podzielonych na 2 osobne grupy, a każda grupa – na 5-cio lub 6-ścio osobowe zespoły. Podsumowaniem zajęć było rozwiązanie testu. Wyniki testu zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu.

          Mimo, iż prawie wszyscy czujemy się bardzo dorośli cudownie bawiliśmy się rozwiązując zagadki, łamiąc głowy podczas zabawy w kalambury czy prześcigając się w wymyślania rzeczowników, na określoną przez rywali literę.

Ciekawe czy po tak mile spędzonym dniu z utęsknieniem będziemy czekali na kolejny piątek ?????

Działanie zrealizowano dzięki finansowemu wsparciu GKRPA w Debrznie.

Back to top