Dnia 29.10.2016r. wychowankowie wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do kręgielni do Człuchowa. Obecnie kręgle znane są bardziej jako bowling, to dyscyplina, która od kilku lat cieszy się w Polsce sporym zainteresowaniem. W kręgielni dostępne były 4 tory oraz sale bilardowe. Podopieczni zostali zapoznani z zasadami gry, które okazały się bardzo proste.


Są miejsca wyjątkowe, są chwile niezapomniane. Są podróże, które trzeba odbyć i takie, które stają się prawdziwą przyjemnością. Do jednego z najpiękniejszych regionów Polski i malowniczego odcinka Szlaku Piastowskiego jakim jest Biskupin wybraliśmy się na wycieczkę dnia 23.09.2016r.

Każdego roku, w trzecim tygodniu września, odbywa się tutaj Festyn Archeologiczny, który jest organizowany przez Muzeum Archeologiczne oraz Instytut Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Festyn jest jednym z największych wydarzeń kulturalnych w Europie Środkowej, a jego hasłem przewodnim jest zdanie: "weź zabytek do ręki, stwórz jego kopię i poczuj historię".

Korzystając z pięknej słonecznej pogody 15 lipca grupa wychowanków pod opieką pani M. Sodkiewicz oraz pani J. Latawiec wybrała się do Darłówka nad morze
A oto atrakcje, które czekały na nas w Darłówku…
Darłówko to nadmorska dzielnica Darłowa, jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych polskiego wybrzeża. Urok tej miejscowości przyciąga co roku tysiące turystów. Wspaniały mikroklimat, piękne widoki, czysta plaża - a w zasadzie dwie – ponieważ brzeg podzielony jest Wieprzą, która uchodząc do morza przecina 20-kilomterowy pas plaży.

Back to top