Dnia 29.10.2016r. wychowankowie wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do kręgielni do Człuchowa. Obecnie kręgle znane są bardziej jako bowling, to dyscyplina, która od kilku lat cieszy się w Polsce sporym zainteresowaniem. W kręgielni dostępne były 4 tory oraz sale bilardowe. Podopieczni zostali zapoznani z zasadami gry, które okazały się bardzo proste.


Są miejsca wyjątkowe, są chwile niezapomniane. Są podróże, które trzeba odbyć i takie, które stają się prawdziwą przyjemnością. Do jednego z najpiękniejszych regionów Polski i malowniczego odcinka Szlaku Piastowskiego jakim jest Biskupin wybraliśmy się na wycieczkę dnia 23.09.2016r.

Każdego roku, w trzecim tygodniu września, odbywa się tutaj Festyn Archeologiczny, który jest organizowany przez Muzeum Archeologiczne oraz Instytut Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Festyn jest jednym z największych wydarzeń kulturalnych w Europie Środkowej, a jego hasłem przewodnim jest zdanie: "weź zabytek do ręki, stwórz jego kopię i poczuj historię".

Korzystając z pięknej słonecznej pogody 15 lipca grupa wychowanków pod opieką pani M. Sodkiewicz oraz pani J. Latawiec wybrała się do Darłówka nad morze
A oto atrakcje, które czekały na nas w Darłówku…
Darłówko to nadmorska dzielnica Darłowa, jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych polskiego wybrzeża. Urok tej miejscowości przyciąga co roku tysiące turystów. Wspaniały mikroklimat, piękne widoki, czysta plaża - a w zasadzie dwie – ponieważ brzeg podzielony jest Wieprzą, która uchodząc do morza przecina 20-kilomterowy pas plaży.

31.05.2016r. we wtorek o godz. 10.00 wychowankowie MOW Debrzno wraz z wychowawcami J. Latawiec i M. Sodkiewicz odwiedzili ogólnopolską rozgłośnię Radia Koszalin. Na miejscu przywitała nas  Pani Ania, która oprowadzała nas po gmachu rozgłośni. Celem wycieczki było poznanie radia ,,od środka” oraz obejrzenie najważniejszych pomieszczeń.

Back to top