Darłówko Wschodnie to piaszczysta plaża miejscami oddzielona od morza kamieniami. Zachodnia plaża jest piaszczysta (bez kamieni), większa. To właśnie tutaj mogliśmy plażować oraz kąpać się pod okiem ratownika. Turyści mogą korzystać tutaj z wypożyczalni sprzętu wodnego i wodnych atrakcji. W Darłówku warto zobaczyć widok z Latarni Morskiej, która położona jest przy ujściu Wieprzy do Bałtyku, tuż przy wejściu do portu w Darłówku. Obecnie wieża latarni ma 22 metry wysokości, a na jej szczycie znajduje się nowoczesny mechanizm wskazujący drogę statkom. Latarnia powstała w XIX stuleciu wraz z budynkiem stacji pilotów. Wieża była wówczas dużo niższa. Kolejne przebudowy doprowadziły do stanu jaki możemy podziwiać dziś. Warto również przespacerować się nabrzeżem portowym, przeprawić się unikalnym rozsuwanym mostem, który powstał w miejsce poprzedniego - zwodzonego.

Most rozsuwany to jedyna tego typu konstrukcja na terenie Polski, dlatego warto poświęcić chwilę z wakacyjnego czasu na jego obejrzenie. Port w Darłówku obejmuje 3-kilometrowy odcinek Wieprzy i jest czynnym portem przeładunkowym, rybackim i turystycznym. Najbardziej zaciekawił nas port wschodni, skąd wyruszają statki wycieczkowe. Stąd wyruszają w morze wyprawy wędkarskie na kutrach. W Darłówku Zachodnim zaś mogliśmy podziwiać cumujące przy nabrzeżu jachty. Jednak największą radość sprawił nam rejs statkiem „Król Eryk I” stylizowany na średniowieczny galeon. To przepiękna jednostka nosząca miano miejscowego króla cumuję przy nabrzeżu wschodnim w Darłówku. Na statku znajduję się piracka strefa z barem, a na pokładzie przygrywa klimatyczna szantowa muzyka. Weseli i najedzeni wróciliśmy do Debrzna. Swoimi przeżyciami i wiadomościami podzieliliśmy się z innymi, sami zaś wzbogaciliśmy swoja wiedzę i doświadczenie.
Serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi za wsparcie oraz naszym sponsorom dzięki którym mogliśmy tak miło spędzić wakacyjny czas.

Opracowały:
M. Sodkiewicz, J. Latawiec

Back to top