Cena wolności" ..... dla podopiecznych Wandzina i uczniów Zespołu Szkół w Debrznie.
"Toleruję- to znaczy:
nie oceniam Ciebie,
choć inaczej wyglądasz niż ja....".
Mając na celu rozpowszechnianie działań prozdrowotnych i wiedzy na temat HIV/AIDS postanowiliśmy zaprezentować spektakl "Cena wolności" większemu gronu odbiorców.
Dnia 13 grudnia 2016r. odwiedzili nas uczniowie klas III gimnazjum z Zespołu Szkół w Debrznie, wraz z opiekunami. Natomiast dnia 15 grudnia 2016r. pojechaliśmy z naszą sztuką do Ośrodka Leczenia Uzależnień w Wandzinie. Wrażenia jakie wywarło przedstawienie na odbiorcach, zarówno wśród młodzieży, jak i podopiecznych ośrodka, przerosły nasze oczekiwania. Był podziw, gratulacje, ale też łzy, wzruszenie i wyznania osób chorujących na tę straszną, nieuleczalną chorobę, jaką jest AIDS. Odbiorcy byli zdumieni i zachwyceni formą przekazu tematu. Z podziwem i zainteresowaniem przyjęli fakt, że przez słowo i taniec można ukazać ten ważny problem. Wizyta w Wandzinie była dla nas ogromnym przeżyciem i lekcją tolerancji. Wszyscy zdaliśmy sobie sprawę, że faktycznie, jedna niewłaściwa decyzja może zaważyć na dalszym losie człowieka.
Gospodarze zaskoczyli nas ciepłym przyjęciem. Przygotowali niespodziankę- pyszny poczęstunek i koncert w wykonaniu podopiecznych EKO-szkoły.
Dla każdego z nas było to wyjątkowe spotkanie- członkowie Koła Teatralnego postanowili, że powrócimy do Wandzina wiosną z kolejnym przedstawieniem.


Opracowały: Renata Ruć, Alicja Czubaty-Zasada

Back to top