W dniu 28 października dziesięcioosobowa grupa wychowanków MOW, wspólnie z 20 uczniami klasy VI Zespołu Szkół w Debrznie, wzięła udział w wyprawie do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo – Leśnej i Ekologicznej „Zwierzyniec” w Złotowie. 

Wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach z edukacji ekologicznej poprowadzonych przez leśniczego panią Małgorzatę w Zielonej Klasie znajdującej się w siedzibie Nadleśnictwa Złotów.
Mieliśmy okazję wysłuchać ciekawej opowieści, obejrzeć zasoby bogatych gablot botanicznych oraz z bliska obejrzeć liczne okazy naturalne, w tym przekroje drzew i zapierające dech w piersiach oraz fascynujące spreparowane zwierzęta . Dostojny orzeł bielik, wysmukła czapla i urocza łasiczka podbiły serca uczestników zajęć. W ożywionej dyskusji, którą zainicjowała p. Małgorzata najczęściej głos zabierał Kacper, który okazał się najlepszym przyrodnikiem.
Po zajęciach czekała nas prawdziwa uczta. Dzięki hojności pana Burmistrza Miasta i Gminy Debrzno mogliśmy ogrzać się przy ognisku i pokosztować pysznych kiełbasek oraz innych smacznych rarytasów. Posileni i zadowoleni, wspólnie z p. Małgosią, odwiedziliśmy woliery z bażantami i kuropatwami oraz zagrodę dla dzikich zwierząt z danielami, sarnami i groźnie wyglądającym dzikiem Kubą, który w tym dniu był wyjątkowo przyjaźnie nastawiony i z przyjemnością wziął udział sesji fotograficznej.
Niecodzienna lekcja przyrody bardzo nam się podobała. Postanowiliśmy powrócić do Złotowa wiosną, by wziąć udział w ekologicznej grze terenowej i poznać atrakcje ścieżek dydaktycznych parku „Zwierzyniec”. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że koniecznie w tym samym składzie !!!! Pozdrawiamy 

Back to top