Przebieg
Miesiąc październik tego roku to czas kiedy młodzież naszego ośrodka rywalizuje podczas rozrywek halowej piłki nożnej. To czas kiedy możemy zapewnić sportowe wieczory właśnie taką dyscypliną sportu. Coroczne turnieje rozgrywane we wtorki w Hali ZS Debrzno/sąsiednia szkoła bardzo nam życzliwa/cieszą się sporym zainteresowaniem nie tylko chłopaków. Należy pochwalić i tę część wychowawców którzy przeżywają zmagania swoich podopiecznych bardzo żywiołowo. Wiele emocji przyniosły rozgrywki tegoroczne.
Nie zabrakło ładnych bramek, zmarnowanych okazji, czy goli samobójczych nie do obrony. Taki rodzaj turnieju to też przegląd możliwości naszych podopiecznych. Na tej podstawie można sprawdzić umiejętności chłopców przybywających do naszego ośrodka z różnych stron Polski i przygotowac ich do rozgrywek między-ośrodkowych właśnie w piłce halowej. Co staramy się czynić należycie starannie.
Tradycyjnie więc grupy wychowawcze podzielono losowo na koszyki A i B, gdzie odbywały się mecze każdy z każdym. Już ta faza zapowiadała spore emocje a rekordowa liczba ponad sześćdziesięciu bramek w dwudziestu meczach potwierdzała spore możliwości wszystkich grających. Do dalszej fazy awansowały po dwie najlepsze grupy , które zagrały w półfinałach. Odpowiednio spotkały się grupa VI oraz VII./ wynik 1-3/ W drugim półfinale zagrali wychowankowie grupy VIII oraz IX/.wynik 2-2 po dogrywce 2-3 /
Trzeba powiedzieć ż losy obu spotkań ważyły się w ostatnich sekundach. Potrzebna była nawet dogrywka. Ostatecznie w meczu o trzecie miejsce spotkali się wychowankowie grupy VI i VIII . męcz zakończył się wygraną 2-0 dla gr. VIII.
W wielkim finale turnieju gr.VII obroniła tytuł z ubiegłego roku pokonując wychowanków tym razem gr.IX wynikiem 2-1. Zwycięska bramka strzelona została na 15 sekund przed końcowym gwizdkiem trójki sędziowskiej w składzie :wychowawcy
/ D . Litwiniuk, A. Zugaj, M.Górski/ - sędzia techniczny M.Kisełyczka
Nagrody
Wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy, oraz sprzęt sportowy w postaci piłek, rakietek gier planszowych itp. które to pozwolą przygotować się na kolejne jeszcze w tym roku turnieje piłki siatkowej, czy tenisa stołowego, oraz gier np warcaby , szachy.
Przechodni puchar którego fundatorem jest Dyrektor ośrodka A.Ginter pozostał na gr.VII w składzie / Zamożny, Kubicki, Wilkiewicz, Kolek ,Horbatiuk,Besaraba, Borowik, Gdaniec. Dodatkowe nagrody pocieszenia przewidzieli wychowawcy poszczególnych grup.
Wyniki końcowe zamieszczone na dołączonym zdjęciu


Organizatorzy. Wychowawcy jak wyżej- gratulujemy

tekst kisi

Back to top