Przebieg
Uczniowie naszej szkoly tradycyjnie już w pażdzierniku mogli rywalizować w klasowym turnieju piłki koszykowej . Dzień był wyjątkowy bo właśnie dzisiaj 14 pażdziernika nauczyciele mają swoje święto. Trzeba przyznać że wszyscy zawodnicy spisali się na złote medale. Sędzia M. Kisełyczka ie miał zbyt wiele pracy. Zawody odbywały się w czystej , sportowej atmosferze na co zwracano szczególną uwagę przed turniejem zwłaszcza w tak uroczystym dniu.
Klasy gimazjum zostały podzielono odpowiednio na grupy A, oraz B, gdzie czwórki klasowe rozgrywały mecze każdy z każdym 2 X 7 minut. Do dalszej gry awansowały pierwsze dwójki poszczególnych grup a w półfinałach spotkały się klasy IIIa z IIa, oraz IIIb z IIb. W meczu o piąte miejsce zagrały dwie klasy pierwsze. To właśnie uczniowie tych klas byli nieco niżsi, słabsi od swoich starszych kolegów. Prawdziwa walka toczyą się we wcześniej wspomnianych meczach półfiałowych, a prawdziwy finał z dawka sporych emocji zagrali uczniowie klas IIIb, oraz IIa.
Nagrody
Końcowe wyniki wyglądały n-co: miejsce szóste klasa Ib, miejsce piąte klasa Ia, miejsce czwarte klasa IIb, trzecie dla klasy IIIa, drugie dla klasy IIa.Turniej wygrali uczniowie klasy III b w składzie; A. Zukowski, , Czarnecki, J. Łącki, ,Kubicki. Ogółem w turnieju udział brało 32 zawodnikówna których czekały napoje , słodki poczęstunek
Można powiedzieć że na deser rozegrano mecz najlepsza klasa, kontra nauczyciele w składzie : Dyrektor ośrodka A. Ginter, M. Górski , M.Kisełyczka.Mecz zakończył się wynikiem 14-10 dla nauczycieli, ale już jesteśmy umówienia na kolejne spotkanie. . Gratulacje dla wszystkich zawodników, już za miesiąc kolejne rozgrywki klasowe tym razem piłka siatkowa. Szczególowy zapis i wyniki poszczególnych spotka na zdjęciu poniżej.


Organizatorzy- W. Sieg, M Górski, M Kisełyczka

 

Back to top