Organizatorem konkursu „Teatralia 2017” był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Kościerzynie. Teatralia odbywały się w dwóch dniach 11-12go maja 2017 roku w Sali Widowiskowej im. Lubomira Szopińskiego. Nasz zespół wystąpił w pierwszym dniu konkursu. Uczestniczyło w nim 7 wychowanków, a mianowicie Tomasz Gwiaździński, Patryk Prochowski, Damian Kujawa, Hubert Doroszenko, Sebastian Barszczewski, Maciej Błaszczak oraz Damian Frelak. Opiekunem grupy była Karolina Pyda oraz Marta Ziółtkowska.

Przed występem udaliśmy się na spacer ulicami Kościerzyny, chłopcy mogli zobaczyć fotografie zabytkowych kamienic miasta, na końcu czekał słodki deser, po którym udaliśmy się do Kina Remus, gdzie odbywało się Forum Teatralne.

Tytuł naszego przedstawienia brzmiał: „ Dylematy nastolatków”. Wystąpienie opierało się na ukazaniu problemu jakim jest medyczna marihuana i jakie są konsekwencje jej stosowania. Nasz występ teatralny zakończyło wystąpienie Tomka Gwiaździńskiego, który zaprezentował swoje dwa autorskie utwory. Po zakończeniu śpiewu rozległy się gromkie brawa i okrzyki, co było dla nas sygnałem udanego występu.

Opiekunowie : Karolina Pyda, Marta Ziółtkowska

Back to top