W dniu 18.01.2018 roku odbył się apel poświęcony zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Członkowie Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa, we współpracy z Samorządem Uczniowskim, zwrócili uwagę wszystkim zgromadzonym w auli ośrodka, jak ważną rzeczą jest noszenie elementów odblaskowych po zmierzchu, poza terenem zabudowanym.
Noś ze sobą odblask mały, będziesz bezpieczny i cały. Trzeba chodzić z odblaskami, by nie zginąć pod kołami. Więc i Ty przyjaciół wzorem, przekaż innym dobrą radę: idąc rano, czy wieczorem – noś odblaski, świeć przykładem!!!
Każdy, kto odblaski ma – ten przepisy dobrze zna. Odblask nocą ładnie świeci – pamiętajcie o tym dzieci. Gdy na ziemię mrok wstępuje – odblask dobrze informuje. Nic nikomu się nie stanie, gdy z odblaskiem masz ubranie. Kto nosi odblaski, zasługuje na oklaski!!!
Biorący udział w apelu przypomnieli także swoim kolegom o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie.
Każdy uczeń naszej klasy słyszał dobre rady, gdy coś robi, zawsze myśli, stosuje zasady. Jest uważny w szkole, w parku, w domu, na ulicy, a gdy trzeba to koledze swej wiedzy użyczy. Zna zasady, jest ostrożny, stara się być grzeczny, na ulicy, w szkole, w domu – wszędzie jest bezpieczny!

Opracowanie: Małgorzata Błaszkiewicz, Hanna Szmurło i Maciej Górski

Back to top