W piątek 07 października 2016 roku aula naszego Ośrodka wypełniła się gośćmi i uczestnikami XIV Gminnego Forum Ekologicznego, które w tym roku odbyło się pod hasłem „Zdrowie w ziołach zaklęte”. Uroczystość rozpoczęła Dominka, uczennica klasy VI Zespołu Szkół w Debrznie recytująca fraszkę „Na zdrowie”. Następnie publiczność wysłuchała ciekawostek o dobroczynnym działaniu warzyw, ziół i jesiennych kasztanów oraz wiersza Natalii zachęcającego do zastępowania słodyczy owocami. Uroczystość ubarwili nasi podopieczni prezentujący sceny biesiadowania opisane przez wielkiego wieszcza A. Mickiewicza w „Panu Tadeuszu”. Pan Burmistrz Łukasz Jurkowlaniec opowiedział nam o stosowanych przez siebie zasadach zdrowego stylu życia i zdradził nam receptę na utrzymanie super kondycji. Pan Andrzej Pluto – Prądzyński, członek Zarządu Stowarzyszenia „Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Debrzno” skorzystał z okazji , by podziękować dyrekcji i uczniom MOW oraz ZS za zaangażowanie w przeprowadzenie Wiedźmobrania Debrzneńskiej Jesieni. W części planarnej Forum uczestniczyli też wszyscy dyrektorzy gminnych placówek oświatowych – za co serdecznie im dziękujemy.

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele

            Po raz XIV pragniemy zaprosić Was do udziału w Gminnym Forum Ekologicznym, które odbędzie się w dniu 07.10.2016r. w godz. 9 30 13 00   w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Debrznie.

Tegoroczne Forum  odbędzie się pod hasłem:  „Zdrowie w ziołach zaklęte”.

            Ideą Forum jest chęć popularyzacji wiadomości na temat działań pro-środowiskowych realizowanych przez placówki oświatowe gminy Debrzno, propagowanie zdrowego stylu życia oraz integracja dzieci z różnych środowisk.

            Proponujemy, aby w Forum wzięły udział 6-cio osobowe reprezentacje szkół podstawowych wraz z opiekunami.

W programie przewidujemy:

-prezentację osiągnięć ekologicznych i dobrych praktyk,

-podsumowanie przedsięwzięcia  „Debrzneńska jesień 2016”,

- spotkanie z zielarką i zajęcia warsztatowe propagujące wykorzystanie ziół w różnych dziedzinach życia (część warsztatowa Forum odbędzie się w Baszcie Młyńskiej w Debrznie).

Prosimy o telefoniczne lub osobiste potwierdzenie udziału w XIV Forum Ekologicznym do dnia 04 października  2016 r. w sekretariacie Stowarzyszenia (tel. 59 83 35 750).

(Organizatorzy zapewniają dofinansowanie kosztów dojazdu uczestników Forum oraz poczęstunek.)

 

                                                                                                                                                    Organizatorzy:

                                             Zespół Szkół i Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Debrznie

                                    oraz Stowarzyszenie „Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Debrzno”.                                                           

 

Back to top