W dniach 6-10 marca 2017r. w auli MOW Debrzno zostały przeprowadzone warsztaty teatralne dla wychowanków ośrodka i 17 uczniów Zespołu Szkół w Debrznie. Wszyscy uczestnicy warsztatów wzięli udział w ćwiczeniach rozwijających umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć poprzez „mowę ciała”, interpretacji tekstu i wykorzystania charakteryzacji w podkreśleniu gry aktorskiej.

Ponadto uczniowie Zespołu Szkół przygotowali autorską sztukę pt. „Teatr w szatni”, którą zaprezentowali społeczności Debrzna w dniu 10 marca 2017r. podczas uroczystej Gali w CKSiT w Debrznie.
Cóż to był za spektakl…. . Były salwy śmiechu, chwile zadumy i bardzo realistyczne scenki ilustrujące szkolne życie. Spektakl nagrodzili brawami zaproszeni goście, wśród których byli Burmistrz Debrzna p. Wojciech Kallas, dyrektor ZS w Debrznie p. Jarosław Samborski, p. Zbigniew Zieleniewski reprezentujący dyrekcję MOW , a także członkowie GKRPA w Debrznie: p. Irena Miller, p. Teresa Kiedrowska oraz p. Andrzej Pluto- Prądzyński.
Wszyscy widzowie docenili zaangażowanie młodych aktorów, piękne kostiumy i świetną grę aktorską.
Instruktor, a zarazem reżyser przedstawienia p. Mirosław Gliniecki docenił zaangażowanie w zajęcia teatralne wychowanków naszej placówki zapraszając wszystkich członków szkolnego koła teatralnego na scenę. W obecności licznej publiczności pan Gliniecki stwierdził, iż pobyt w naszej placówce był dla niego cennym zawodowym doświadczeniem i niezapomnianym przeżyciem.
Mamy nadzieję, że udział w warsztatach teatralnych rozbudził miłość do teatru w sercach wielu młodych ludzi. Z niecierpliwością czekamy na kolejne przedsięwzięcia.
Filmik z uroczystej Gali i przedstawienia możecie obejrzeć:

 

 

Koordynator projektu: „Nie tylko artystycznie- zawsze profilaktycznie”

Renata Pisuk

 

Back to top