MŁODZIEŻOWYCH OŚRODKÓW WYCHOWAWCZYCH

O PUCHAR STAROSTY CZŁUCHOWSKIEGO

16.11. 2019

Przebieg

Już po raz 27 jako ośrodek byliśmy organizatorem halowego turnieju piłki nożnej. Tym razem do zwodów przystąpiło osiem ekip, które tradycyjnie rozgrywały swoje mecze w gościnnej hali przy Szkole Podstawowej w Debrznie. Zawodnicy grali systemem każdy z każdym w czasie 1 X 12 minut. Zaproszone do turnieju ośrodki losowo podzielone zostały na dwie grupy.

Do grupy A trafiły ośrodki z

Debrzna (pierwszy zespół), Włocławka, Strzelna, Renic.

W grupie B znalazło się

Debrzno ( drugi zespół) Malbork, Łobżenica, Bielice.

Trzeba powiedzieć że mecze były bardzo zacięte, wyniki kilku spotkań ważyły się do ostatniej minuty. Do dalszej gry przechodziły po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy i tak pary półfinałowe utworzyły następujące zespoły

Debrzno I- Debrzno II wynik 3-2, oraz Malbork-Włocławek 3-0.

Najwięcej emocji jednak sprawiły mecze mały finał o trzecie miejsce gdzie

Debrzno II uległo drużynie z Włocławka 2-1 , strzelając w końcówce meczu bramkę samobójczą. Finał to prawdziwy dreszczowiec.

Pierwszy zespół Debrzna objął prowadzenie 1-0 jednak pod naporem zespołu z Malborka w ostatnich minutach stracili bramkę i o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Więcej zimnej krwi zachowali przyjezdni wygrywając 4-3 i to właśnie ekipa z Malborka zdobyła okazały puchar starosty człuchowskiego

Wiele pracy w przygotowanie poszczególnych ekip włożyli wychowawcy- opiekunowie którym podziękowano w szczególny sposób na zakończenie turnieju.

Nagrody

Zaproszone zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy , nagrody w postaci piłek oraz puchary, które w imieniu Starosty wręczali Dyrektorzy ośrodka Pan A. Ginter oraz Szymon Domagalski

Kolejność końcowa : ósme miejsce -MOW Renice , siódme miejsce Mow Łobżenica, szóste miejsce- MOW Bielice, piąte miejsce- MOW Strzelno, czwarte-MOW Debrzno II, trzecie- MOW Włocławek, drugie- MOW Debrzno I.

Puchar starosty   i miejsce pierwsze MOW Malbork

Nagrody otrzymali także najlepszy zawodnik turnieju Błażej Krabaczyński z Malborka , najlepszy bramkarz Darek Wędzicki z Debrzna.

Wystarczyło strzelić dziewięć bramek aby zostać królem strzelców naszego turnieju , dokonał tego zawodnik MOW Włocławek Igor Jarnicki.

Dziękujemy w tym miejscu także koleżance B Ochocińska za pomoc w przygotowaniu turnieju/ dyplomy , upominki rzeczowe/, Darkowi Staneckiemu za foto z każdej sytuacji podbramkowej oraz Panom- J. Płaczek, D. Litwiniuk,T..Łukaszuk-za sprawne prowadzenie zawodów.

Podziękowania otrzymali także odwieczni sponsorzy Dyrekcja SP Debrzno , Salos Debrzno , piekarnia GS Grochowina-wielkie dzięki

Szczególne podziękowania dla ekipy trenerów -wychowawców z Debrzna Darek Piekarski i Rafał Zatorski którzy sprawnie dyrygowali naszymi zespołami

SKŁAD Mow Debrzno I -Kaczmarek, Bochra, Marciniak, Grymbski, Wasilewski, Wędzicki K+D

SKŁAD Mow Debrzno II-Ospwski, Gajewski, Golba, Smiecikowski, Doroszenko Gdaniec Sz+ K