KOŁO WĘDROWNIK

KOŁO WĘDKARSKIE

KOŁO FOTOGRAFICZNE

SKB

KOŁO TEATRALNE

          Na wstępie informujemy, że nie o te miłe zwierzęta chodzi lecz o to, że za nami pierwszy z cyklu pięciu kreatywnych piątków, podczas których wypełniamy czas pandemii aktywnością sportową, kulinarną, a także promocją profilaktyki i zdrowego stylu życia. Wszystkie te działania podejmujemy w ramach projektu pod nazwą: "Okno na Świat, gdy "okna" Świata zostały zamknięte!" dotowanego przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Debrznie

Tak więc 8 maja 2020r. w ramach zajęć sportowych uczniowie, po wcześniejszych eliminacjach, w których uczestniczyło 32 zawodników z różnych kategorii wagowych, wzięli udział w wielkim finale zawodów pn."SIŁACZEM BYĆ!- JAK ZDROWO ŻYĆ? Najlepsza szóstka zawodników rywalizowała w następujących konkurencjach: wyciskanie sztangi, zwis na drążku, trzymanie krążka, wyciskanie sztangi na barki, sztanga łamana, pompki.

W zaciętej rywalizacji najlepszymi z najlepszych okazali się : Szymon z klasy VIIIa oraz Wojtek i Aleks z klas I br. Kolejne zaszczytne miejsca zajęli Kewin, Kacper i Kamil . Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

Tego dnia odbyły się także zajęcia kulinarne : „Zdrowie na talerzu- nie tylko nowalijkowy zawrót głowy”. W ramach tych zajęć uczniowie klasy VIII b przygotowali dla wszystkich kolegów pyszne, kolorowe kanapki pełne zdrowych warzyw i aromatycznych dodatków.

Część profilaktyczno-edukacyjną poświęciliśmy na zgłębienie informacji na temat chemicznych środków, które mogą uzależniać. Podczas Quizu zweryfikowaliśmy naszą wiedzę, a element rywalizacji wyzwolił w nas inwencję twórczą.

Zwieńczeniem dnia były zajęcia, podczas których poznaliśmy 10 zasad racjonalnego odżywiania. Wypełniliśmy ankiety "Wiem co jem" oraz wspólnie uzupełniliśmy karty pracy szacując wartość kaloryczną siedmiu produktów, które każdy zespół otrzymał w trakcie zajęć, a później ze smakiem skonsumował :).

Popatrzcie sami- to był wyjątkowy piątek !!!

Back to top